Sport

Një garë, ku kampioni e debutuesi kanë ambicie të njëjta

Një garë, ku kampioni e debutuesi kanë ambicie të njëjta
 

Fitorja e skuadrës debutuese, Feronikeli, ndaj nënkampionit Rahovecit, së fundi edhe ndaj Trepçës, pastaj fitoret e skuadrës së sapokthyer, Pejës ndaj Ponte Prizrenit e Golden Egale Yllit dhe dy humbjet e kampiones në fuqi, Sigal Prishtinës në shtatë xhiro, vlerësohen dëshmi se gara në Superligën e basketetbollit ka kohë që nuk ka qenë më e barabartë.

Në xhiron e sapopërfunduar Bashkimi e mposhti kampionen në fuqi, Prishtinën në Prizren, derisa Trepça e befasuar nga Feronikeli në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Bashkimi triumfoi me shifrat 95:89, derisa Feronikeli 97:95, shkruan sot Koha Ditore.