Sport

Kriza e tre shqiptarëve më të suksesshëm

Kriza e tre shqiptarëve më të suksesshëm

Kur bëhet fjalë për sukseset e arritura në karrierë, Shkodran Mustafi e Xherdan Shaqiri janë pa konkurrencë futbollistët shqiptarë më të suksesshëm.

Mbrojtësi Mustafi e kishte fituar titullin e botës me Gjermaninë në vitin 2014, për suksesin bindshëm më të madh të shqiptarëve në nivel përfaqësuesesh. Sulmuesi i krahut, Shaqiri, e ka fituar Ligën e Kampionëve dy herë, me Bayernin në vitin 2013 dhe me Liverpoolin këtë vit, për suksesin bindshëm më të madh në nivel klubesh, shkruan sot “Koha Ditore”.