Sport

Kreu i FFK-së kërkon më shumë vigjilencë nga arbitrat

Kreu i FFK-së kërkon më shumë vigjilencë nga arbitrat

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, dhe kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani, kanë mbajtur takim me arbitrat e Superligës dhe Ligës së Parë, ka njoftuar të enjten sajti zyrtar i FFK-së.

Ky takim është mbajtur pas kritikave të fundit nga skuadrat elitare ndaj arbitrave, e që për pasojë patën edhe sulmin mbi anësorin Meriton Berisha në Gjilan.