Sport

Inzaghi ka besim te Valon Berisha

 

Trajneri i skuadrës së Lazios, Simone Inzaghi, ka thënë se ka besim të madh te Valon Berisha, pasi mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës po angazhohet shumë në stërvitje dhe se gjatë këtij edicioni do të ketë minutazhë të mjaftueshme për të, përcolli të martën sajti italian “Tuttomercato24”.

Berisha këtë edicion ka dy paraqitje në Ligën e Evropës dhe një tjetër në Serie A. Ai është pjesë e Lazios prej verës së vitit të shkuar, kur u transferua nga Red Bull Salzburgu, por pati probleme të shumta me lëndimet, transmeton “Koha Ditore”.