Sport

Emery: Xhaka duhet të kërkojë falje për sjelljen ndaj tifozëve

Foto: Reuters
 

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se kapiteni Granit Xhaka është i mërzitur për përplasjen që kishte pasur me tifozët e klubit në barazimin me Crystal Palacen të dielën, por ka shtuar se mesfushori shqiptar duhet të kërkojë falje për sjelljet.

Xhaka kishte fyer tifozët që e fishkëllenin dhe teksa dilte nga fusha në momentin e zëvendësimit, ai u largua në drejtim të tunelit.