Sport

Kapiteni i Egjiptit nuk dëshiron t’ia dorëzojë shiritin Salahut

Kapiteni i Egjiptit nuk dëshiron t’ia dorëzojë shiritin Salahut
 

Plani i Egjiptit për t’ia dorëzuar shiritin e kapitenit Mohamed Salahut për t’i kërkuar falje për dështimin që të votojë atë për çmimin e më të mirit të vitit nga FIFA është prishur nga kapiteni i tashëm.

Salah është përfshirë në një polemikë me Federatën e Futbollit të Egjiptit, pasi federata dështoi të regjistronte votat në çmimin e më të mirit nga FIFA muajin e kaluar. Në të vërtetë Federata dorëzoi votat e kapitenit dhe seleksionuesit, por ato u llogaritën si jo të rregullta, shkruan “Daily Mail”, transmeton “Koha Ditore”.