Sport

Freiburgut i ndalohen ndeshjet natën për shkak të zhurmës

Freiburgut i ndalohen ndeshjet natën për shkak të zhurmës

Tifozët e futbollit janë të bindur se një atmosferë e zjarrtë në tribuna, ndihmon ekipin e tyre. 

Dhe kjo atmosferë më së miri krijohet në orët e mbrëmjes. Megjithatë, ekipi i Bundesligës, Freiburg, mori tronditje në fillim të kësaj jave kur iu bë me dije lajmi se nuk do të lejohet që ndeshjet t’i zhvillojë natën në stadiumin e ri me vlerë prej 80 milionë eurosh, për shkak të zhurmës së madhe që do të shqetësonte banorët përreth, shkruan sot Koha Ditore.