Interi fiton përballjen me Dortmundin, Barça mban kreun e grupit

Interi fiton përballjen me Dortmundin, Barça mban kreun e grupit

23 October 2019 22:54

Interi ka fituar 2 me 0 përballjen me Dortmundin në xhiron e tretë të Grupit F në Ligën e Kampionëve.

Lautaro Martinez realizoi golin e parë. Ai shënoi në minutën e 22-të. Epërsia u dyfishua në fund të ndeshjes nga Antonio Candreva.

Në të njëjtën xhiro në këtë grup, Barcelona fitoi ndaj Slavia Pragës për të mbajtur kryesimin në tabelë.

Barça fitoi me rezultat 1 me 2. Lionel Messi hapi ndeshjen në minutën e tretë duke realizuar për 0 me 1. Boril barazoi gjithçka në minutën e 50-të, shtatë minuta para se Olayinka të shënonte në portën e tij për t’ia siguruar Barçës fitoren.

Barcelona ka shtatë pikë në Grupin F dhe prin me tri pikë para Interit e Dortmundit. Slavia Praga është e fundit me 1 pikë.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme