Kosova me tre xhudistë në Botërorin e juniorëve Foto: Ilustrim

Kosova me tre xhudistë në Botërorin e juniorëve

15 October 2019 21:55

Kosova do të garojë me tre xhudistë në kampionatin botëror për juniorë, që prej të mërkurës zhvillohet në Marrakesh të Marokut.

Në këtë botëror të xhudistëve deri 20-vjet garojnë 517 sportistë nga 81 shtete.

Flaka Loxha në kategorinë deri 57 kilogramë, Laura Fazliu në kategorinë deri 63 kilogramë dhe Shpati Zekaj në atë deri 100 kilogramë, do të kërkojnë suksesin për Kosovën në këtë ngjarje të madhe.

Loxha e Fazliu garojnë të enjten, ndërsa Zekaj të shtunën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme