Berlusconi: Për të parë Milanin e madh sërish, ma ktheni mua klubin

Berlusconi: Për të parë Milanin e madh sërish, ma ktheni mua klubin

13 October 2019 22:29

Silvio Berlusconi thotë se Milani mund të bëhet i madh sërish vetëm nëse ai merr përsipër klubin.

Ish-presidenti i klubit ka komentuar deklaratat e drejtorit aktual Ivan Gazidis se “Elliot Management” meriton më shumë respekt për shpëtimin e klubit nga bankroti dhe dërgimi në Serie D.

“Se si të kthehet sërish Milani i madh i së kaluarës, është e thjeshtë, por edhe e vështirë për ta bërë: Ia jepni klubin sërish Silvio Berlusconit”, ka thënë ai për “TeleLombardia”.

Berlusconi aktualisht është pronar i klubit Monza në Serie C.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme