Sport

Kadetët “dardanë” marrin vëmendjen pas barazimit plot vuajtje me kampionen e Evropës

 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka uruar lojtarët e përfaqësueses U-17 për barazimin 1:1 me Holandën, të mërkurën në kuadër të Grupit 12 të raundit kualifikues për "Euro 2020".

Një urim nga kryetari i Federatës është e pakta që meritojnë futbollistët deri në 17-vjeç. Holanda është superfuqi evropiane për këtë grupmoshë, ndërsa dy prej katër titujve sa i ka, i ka fituar në dy kampionatet e fundit evropiane, këtë vit dhe vitin e kaluar, shkruan sot Koha Ditore.