Sport

Juventus - Inter, derbi edhe i dy strategëve

 

Kur mori drejtimin e Juventusit në muajin qershor të këtij viti, trajneri Maurizio Sarri pati thënë se dëshiron që mesfushori Miralem Pjaniq të ketë 150 prekje të topit në çdo ndeshje.

Pak muaj më vonë, mesfushori boshnjak duket se është shumë pranë shifrës së premtuar nga Sarri, pasi në ndeshjen e fundit kampionale ndaj SPAL-it, të cilën e fitoi Juventusi 2:0, Pjaniq bëri 127 prekje të topit. Kjo është shenjë se Juventusi i Sarrit ka filluar të marrë formë dhe kjo në kohën më të duhur, para ndeshjes më të rëndësishme të këtij edicioni, shkruan sot Koha Ditore.