Sport

Griezmanni ende nuk e ka gjetur veten te Barça

 

Antoine Griezmann thotë se e dinte që nuk do ta kishte lehtë të adaptohet te Barcelona, por ky proces duket të ketë qenë më i vështirë sesa që sulmuesi francez kishte menduar.

Prej se ka debutuar me Barcelonën, Griezmann ende nuk ka dëshmuar veten dhe këtë e ka pranuar edhe trajneri Ernesto Valverde. Në fakt, Griezmann nuk e ka arsyetuar çmimin që Barcelona e pagoi për transferimin e tij, transmeton Koha Ditore shkrimin e AFP-së.