Unitedi pas Dembeles

Unitedi pas Dembeles

27 September 2019 18:17

Skuadra e Manchester Unitedit ka shprehur interesim për sulmuesin e Lyonit, Moussa Dembele përcjellë "Daily Mail" të premten.

Mësohet se skautët e ekipit anglez kanë përcjellë Dembelen në tri ndeshjet e fundit me Lyonin dhe janë ndarë të kënaqur me paraqitjet e tij, transmeton Koha Ditore.

Dembele te Manchesteri shihet si përforcim i duhur në afatin kalimtar të janarit.

23-vjeçari, ka shënuar gjashtë gola në po aq paraqitje kampionale në Ligue 1 kurse kartoni i tij, vlerësohet rreth 40 milionë euro.

Dembele ka kontratë me Lyonin deri në vitin 2023 kurse karrierë ka bërë edhe te Celticu e Fulhami.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme