Sport

Prishtina fiton ndaj Dukagjinit për të vazhduar ngjitjen në tabelë

 

Meriton Korenica dhe Leonit Abazi kanë shënuar golat e fitores së Prishtinës në ndeshjen me Dukagjinin, takim i mbetur nga xhiroja e dytë e Superligës.

Prishtina me fitoren 2 me 0 tani arrin fitoren e tretë rresht në sezonin e ri.