Sport

Prishtina fiton Superkupën e Kosovës në basketboll

Prishtina fiton Superkupën e Kosovës në basketboll
 

Prishtina ka fituar Superkupën e Kosovës në basketboll pasi ka mposhtur Rahovecin.

Kampioni i ligës dhe kupës sezonin e shkuar, fitoi me rezultat 91:73.