Sport

Ronaldo i la jashtë top-treshes Messin e Van Dijkun

Ronaldo i la jashtë top-treshes Messin e Van Dijkun

Me publikimin e votave nga kapitenët dhe përzgjedhësit e kombëtareve është kuptuar që njëri nga pretendentët, Cristiano Ronaldo, kishte lënë jashtë top-treshes, dy rivalët kryesorë të tij, Lionel Messi e Virgil Van Dijk.

Argjentinasi Messi arriti të fitojë çmimin e më të mirit në botë, ndërsa Van Dijk i Liverpoolit doli i dyti me vota në total.