Sport

Lopetegui mund të nxjerrë hak ndaj ish-punëdhënësit

Lopetegui mund të nxjerrë hak ndaj ish-punëdhënësit

Reputacioni i Julen Lopeteguit si trajner ishte në rrezik pas periudhës së shkurtër dhe të hidhur te Real Madridi. Mirëpo, Lopetegui ka nisur furishëm në rolin e tij të ri si kryetrajner i Sevillas dhe mund të nxjerrë hak të dielën në përballje ndaj ish-punëdhënësit, Realit.

Sevilla gjendet në krye të La Ligas me dhjetë pikë pas katër xhirove dhe ndonëse Real Madridi është i pamposhtur dhe vetëm dy pikë prapa, skuadra madrilene po tenton të marrë veten pas humbjes 3:0 që pësoi në udhëtim nga Paris Saint-Germaini në mesjavë, ku trajneri Zinedine Zidane po e ndien nxehtësinë, shkruan sot Koha Ditore.