Sport

Peja në Ligën Ballkanike

Të mirat për KB Pejën nuk kanë të ndalur andaj tifozët verdhezi mezi presin të nisë sezoni i ri i basketbollit.

Pas një viti mungesë, Peja u riorganizua dhe fitoi të drejtën të garojë sërish në Superligën e Kosovës në basketboll, derisa klubit iu fshinë disi edhe borxhet ndaj Federatës së Basketbollit të Kosovës, si dhe skuadrës iu hoq edhe dënimi nga FIBA.