Hazard e Courtois e duan Kanten te Reali, ky refuzon largimin nga Chelsea

Hazard e Courtois e duan Kanten te Reali, ky refuzon largimin nga Chelsea

15 September 2019 23:45

Eden Hazard dhe Thibaut Courtois e inkurajuar Real Madridin të transferojë ish-bashkëlojtarin e tyre te Chelsea, N’Golo Kante.

Gjithsesi, mesfushori francez është distancuar nga këto spekulime.

Është sikur shpërblim nëse kërkohesh nga klube të mëdha. Kur trajnerë të duan ty në projektin e tyre është mirë. Por jam i lumtur me zgjedhjen time dhe ndihem mirë te Chelsea. Planifikon edhe sezonin e ardhshëm të jem këtu”, ka thënë ai për “The Atletic”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme