Sport

Xhaka thotë se Arsenali iu frikësua Watfordit

Xhaka thotë se Arsenali iu frikësua Watfordit

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka thënë se ekipi i tij u frikësua në përballjen me Watfordin dhe kjo bëri që t’i lëshojë tri pikët edhe pse pjesën e parë e mbylli me dy gola epërsi.

“Topçinjtë” u ndalën 2 me 2 në xhiron e pestë të Premier Ligës, duke avancuar 2 me 0 në pjesën e parë, por me Watfordin që ishte afër përmbysjes së plotë të rezultatit në fund të ndeshjes.