Përfaqësuesja hap rrugë për derbin në “Fadil Vokrri”

Përfaqësuesja hap rrugë për derbin në “Fadil Vokrri”

Tahir Sopi Tahir Sopi 13 September 2019 08:55

Bylbyl Sokoli nuk jep asnjë parashikim për ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, në të cilën do të debutojë si trajner i ekipit bardhekaltër.

Sokoli ka dy javë që ka marrë drejtimin e Prishtinës pas largimit të Mirel Josës, por deri më tash nuk pati ndeshje për shkak të aktiviteteve të Përfaqësueses së Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.

E tash që Përfaqësuesja ka mbaruar punë për këtë muaj në eliminatore për "Euro 2020", radha është për derbin Prishtina - Llapi. Ndeshja do të zhvillohet të premten nën ndriçimin e reflektorëve në stadiumin "Fadil Vokrri" në kryeqytet.

Është ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në futboll.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme