Sport

Fillimi i vonshëm i Gjasulës me Shqipërinë

 

Mesfushori i Paderbornit, Klaus Gjasula, është i gatshëm për të debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë në futboll. Gjasula, 29-vjeçar, që këtë edicion ka tri paraqitje në Bundesligë të Gjermanisë, është ftuar për herë të parë nga seleksionuesi Edy Reja për ndeshjet eliminatore të "Euro 2020", që Shqipëria do t'i luajë me Francën dhe Islandën.

Gjasula, në konferencën për shtyp që u mbajt të martën në Durrës, ka thënë se ka ëndërruar për ditën kur do të jetë pjesë e Shqipërisë, transmeton Koha Ditore.