Sport

Lozano zyrtarizohet te Napoli

Lozano zyrtarizohet te Napoli

Sulmuesi meksikan Hirving Lozano ka firmosur kontratë pesëvjeçare me Napolin, duke u bërë transferim rekord i skuadrës italiane, pasi Napoli pagoi mbi 40 milionë euro për të.

Reprezentuesi i Meksikës ka udhëtuar të martën pasdite dhe i është nënshtruar testeve mjekësore te Napoli të mërkurën, transmeton “Koha Ditore”. Kontratën e ka firmosur të premten. Ai ka vendosur rekord të ri si lojtari më i shtrenjtë i Napolit.