Rama rikthehet në futbollin gjerman

Rama rikthehet në futbollin gjerman

20 August 2019 20:18

Futbollisti ofensiv kosovar, Valdet Rama, është rikthyer në futbollin gjerman, pas një aventure që pati te Kukësi në Shqipëri.

Rama të martën ka firmosur me skuadrën e Kategorisë së Tretë të Gjermanisë, SV Meppen.

Rama, 31-vjeçar, ka firmosur për dy vjet me Meppenin me mundësi për të vazhduar edhe për një vit, varësisht nga performanca.

"Valdeti ishte lart në listën tonë të dëshirave. Me përvojën e tij të madhe është një përforcim i madh për lojën tonë ofensive", ka thënë trajneri i Meppenit, Christian Neidhart, për faqen zyrtare të klubit.

Rama në Gjermani kishte luajtur për Wolfsburgun, Ingolstadtin, Hannoverin, Munchenin dhe Wurzburger Kickersin. Ndërsa stinorin e fundit ishte në Shqipëri te Kukësi.

Kukësi insistoi të mbante Ramën, por lojtari i krahut deshi të kthehej në Gjermani. Rama më herët ka luajtur për Shqipërinë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme