Sport

Një fitore ndaj Luksemburgut, maksimumi i Kosovës

Një fitore ndaj Luksemburgut, maksimumi i Kosovës

Humbja befasuese në udhëtim nga Luksemburgu ka bërë që përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të mos ia dalë të përfshihet seriozisht në garë për pozitën e parë në grup, në raundin e tretë të parakualifikimeve për “Eurobasket 2021”.

Dhe ashtu si pritej, Britania e Madhe ka fituar grupin dhe kështu do të vazhdojë garimin në kualifikimet e rregullta për kampionatin evropian të vitit 2021, shkruan sot “Koha Ditore”.