Pas Muriqit, një tjetër shqiptar te Fenerbahçe

Pas Muriqit, një tjetër shqiptar te Fenerbahçe

17 August 2019 23:40

Fenerbahçe është afër ta mbyllë marrëveshjen me futbollistin e krahut, shqiptarin Riza Durmishi.

Shumë burime të medieve të huaja janë të bindura se Durmishi do t’i bashkohet Fenerit vetëm një vit pasi u transferua te Lazio për 7.5 milionë euro nga Real Betisi, transmeton KTV.

Klubi turk do të duhet ta mposhtë konkurrencën e Olympique Marseillet dhe Brondbyt për 25-vjeçarin që luan me Danimarkën.

“Fotospor” ka raportuar po ashtu se Fenerbahçe është interesuar edhe për mbrojtësin tjetër Radu, por 32-vjeçari nuk është në shitje. Në sezonin e kaluar, Durmishi me Lazion luajti në total 19 ndeshje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme