Sport

Matuidi planifikon të qëndrojë te Juventusi

Matuidi planifikon të qëndrojë te Juventusi

Mesfushori francez Blaise Matuidi ka refuzuar ofertën e Monacos dhe planifikon të qëndrojë te Juventusi edhe për një stinor, raporton "L'Equipe" të premten.

Monaco ka shprehur interesim për të transferuar Matuidin dhe mbrojtësin e Juventusit, Daniel Rugani, por nuk ka pasur asnjë përparim në këtë aspekt. Matuidi ka marrë vendim që të qëndrojë te Juventusi edhe një stinor, pasi që verën e ardhshme i skadon kontrata me skuadrën torineze, transmeton Koha Ditore.