Sport

Berisha largohet nga Sanfrecce Hiroshima

Berisha largohet nga Sanfrecce Hiroshima
 

Sulmuesi Besart Berisha ka shkëputur kontratën me marrëveshje me skuadrën e Japonisë, Sanfrecce Hiroshima.

Berisha nuk ka luajtur asnjë ndeshje me klubin japonez në vitin 2019 dhe pati vetëm gjashtë paraqitje si rezervist në stinorin e parë vitin e kaluar.