Sport

UEFA shtyn diskutimet me klubet për të ardhmen e garave evropiane

 

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin ka shtyrë një takim me krerët e klubeve evropiane dhe ligave ku pritej të vendosej për formatin e ardhshëm të garave evropiane, përfshirë Ligën e Kampionëve.

“Associated Press” ka siguruar letrat e dërguara të enjten në mëngjes nga Çeferin për krerët e Shoqatës së Klubeve në Evropë dhe Ligave të Evropës duke anuluar diskutimet e parapara për 11 shtator.