Fiorentina kërkon sa më shpejtë ta transferojë Suson

Fiorentina kërkon sa më shpejtë ta transferojë Suson

12 August 2019 11:24

Spanjolli Suso pritet të largohet nga skuadra e Milanit.

Disa ditë më parë, u raportua se Lyoni dhe Roma janë futur seriozisht në garë për Suson.

Mirëpo gjatë ditëve të fundit në garë ka hyrë edhe skuadra tjetër italiane, Fiorentina.

Sipas raportimeve të medieve italiane, Fiorentina është e gatshme të përshpejtojë për Suson. Drejtorët e Violas duan ta mbyllin marrëveshjen këtë javë për të mposhtur konkurrencën e dy ekipeve të lartë përmendura.

Kujtojmë që Milani do ta linte të lirë Suson nëse Fiorentina është e gatshme të paguaj 30 deri në 35 milionë euro për të./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme