Sevilla dhe shkenca e afatit kalimtar të verës në futboll

Sevilla dhe shkenca e afatit kalimtar të verës në futboll

11 August 2019 12:14

Monchi ka gjysmë ore kohë të lirë, pak pas orës 8 të mbrëmjes, pasi që një takim ka përfunduar dhe një ende nuk ka nisur. Fillimisht ishte planifikuar një darkë me të, mirëpo është verë dhe planet e Monchit ndryshojnë shumë gjatë verës.

Edhe ato 30 minuta të lirë, dalin se nuk janë aq të lirë. Si drejtor sportiv i Sevillas, që mbikëqyr të gjitha bizneset e transferimeve të klubit, kjo është periudha më e ngarkuar e vitit e Monchit. Arsyeja pse nuk mund të dalë për darkë, për t'u intervistuar, është pasi që është duke finalizuar shitjen e sulmuesit kolumbian Luis Muriel te skuadra italiane Atalanta, shkruan Koha Ditore.

Monchi, emri i plotë i të cilit është Ramon Rodriguez Verdejo, ka vendosur celularin e tij para në tavolinë. Një dëshmi se nuk është thjesht një shpërqendrim. Celulari i vibron vazhdimisht.

Ka mjaft thirrje, por edhe shumë mesazhe, kryesisht në WhatsApp. Kjo është mënyra se si negociohen transferimet - pamja e parë e kontratës apo ndonjë ofertë për një lojtar vjen nëpërmjet WhatsAppit - dhe është metoda e preferuar e komunikimit për Monchin.

Në qershor, korrik dhe gusht, kur afati kalimtar është i hapur, ai nuk mund t’i mbajë ritmin me mesazhet e shumta që merr. Në momentin kur i përgjigjet njërit mesazh, vijnë edhe shumë të tjerë. Shumë mesazhe mbesin të palexuara, që mbesin në hije nga ato që janë pak më urgjente... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme