Sport

Zimmermanni para dy vjetësh mendoi ta linte futbollin, tash është në Premier League

Zimmermanni para dy vjetësh mendoi ta linte futbollin, tash është në Premier League
 

Christoph Zimmermann ishte shumë pranë që të linte karrierën e futbollit për të nisur një si mësues. Por, më pas erdhi një mesazh nga kryetrajneri i Norwich Cityt, Daniel Farke.

Dy vjet që nga atëherë dhe qendërmbrojtësi gjerman është pranë të luajë në skenën e madhe të Premier Leagues, ndërsa Norwichi të premten do ta luajë ndeshjen e parë të stinorit kundër kampionit të Evropës, Liverpoolit. Ka qenë disi një vorbull për Zimmermannin, shkruan Daily Mail.