Sport

Rashica flet për synimet në sezonin e ri dhe lidhjen që ka me Kosovën

 

Prestigjiozja gjermane “Bild” i ka kushtuar një hapësirë të rëndësishme në një intervistë futbollistit të Werder Bremenit dhe të përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica.

Ai luan me Bremenin që nga fillimi i vitit 2018 dhe tashmë është shndërruar në pikë referimi në skuadër falë ndikimit që ka pasur në lojë dhe me golat e tij. 23-vjeçari deklaron pa modesti pse pëlqehet aq shumë në atdheun e tij, si dhe tregon çfarë dëshiron të arrijë me Bremenin në sezonin e ardhshëm, përcjell supersport.