Sport

Festa e Muriqit te Fenerbahçe ka nisur shumë herët

Festa e Muriqit te Fenerbahçe ka nisur shumë herët

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, kalimin te Fenerbahçe e ka quajtur "ëndërr të realizuar të fëmijërisë". Por kjo ëndërr po vazhdon dhe dita-ditës po bëhet edhe më e bukur.

Ai në dy ndeshjet e tij të para me fanellën e Fenerbahçes ka shënuar tre gola dhe mediat turke për këtë kanë shkruar se "festa e Muriqit te Fenerbahçe ka nisur shumë herët", shkruan sot Koha Ditore.