Balotelli në bisedime me Fiorentinën

Balotelli në bisedime me Fiorentinën

21 July 2019 20:48

Sulmuesi Mario Balotelli mund të kthehet në Serie A, pasi Fiorentina është duke biseduar me të, raportoi “Calciomercato” të dielën.

Balotelli dëshiron të kthehet në vendlindje pas tre vjetëve të kaluar në Francë me Nicen dhe Marseillen, transmeton “Koha Ditore”. Fiorentina është duke kërkuar një sulmues të ri dhe e sheh Balotellin si alternativë, pasi ai është pa kontratë.

Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Montella, beson se ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester Cityt e Liverpoolit do të ishte përforcim i mirë për skuadrën e tij.

Balotelli 28-vjeçar stinorin e kaluar luajti 25 ndeshje në Ligue 1 të Francës, ndërsa shënoi tetë gola dhe asistoi një.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme