Juve synon të përforcohet me Icardin

Juve synon të përforcohet me Icardin

14 July 2019 15:07

Juventusi synon të përforcohet edhe në fazën e sulmit me argjentinasin, Mauro Icardi.

Icardi që u la jashtë fazës përgatitore nga Interi, tani sipas raportimeve të “Sky Sportit”, thuhet se sulmuesi është i interesuar të kalojë te Juventusi, transmeton KTV. 

Drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratiqi, është shumë afër që ta mbyllë edhe këtë kontratë me menaxheren e argjentinasit, Wanda Naran.

Por, për t’u arritur deri te ky finalizim, Juventusi fillimisht duhet t’i shesë dy sulmuesit, Mario Manxhukiq dhe Gonzalo Higuain, në mënyrë që ta nisë gjahun për top-golashënuesin e “Nerazzurrëve”.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme