Sport

Prishtina ndërprenë kontratën me Bashiru, i uroj suksese Hasanajt te Drita

Prishtina ndërprenë kontratën me Bashiru, i uroj suksese Hasanajt te Drita

Klubi i Prishtinës ka konfirmuar se ka ndërprerë kontratën me mbrojtësin Abdul Bashiru, derisa i ka uruar suksese Donat Hasanajt në aventurën te Drita pas skadimit të kontratës me bardhekaltrit.

“Me iniciativë të klubit, me marrëveshje, është ndërprerë kontrata me mbrojtësin e majtë, ganezin, Abdul Bashiru. 27 vjeçari me Prishtinën ka regjistruar 71 ndeshje dhe 1 asistim”, thuhet në postimin e Prishtinës, transmeton Koha.net.