Sport

Istogu mëson kundërshtarët e mundshëm në Evropë

Istogu mëson kundërshtarët e mundshëm në Evropë

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka bërë të ditur emrat e skuadrave që do të paraqiten në edicionin 2019‚0 të Kupës së EHF-së (EHF Cup) në konkurrencë të femrave.

Kosovën në këtë garë e përfaqëson kampioni, KHF Istogu, që ndeshjet e para i luan menjëherë në shtator. KHF Istogu paraqitet në raundin e parë kualifikues, ndeshjet e të cilit raund janë më 78 dhe 14 shtator. Shorti do të tërhiqet më 16 korrik.