Mane kualifikon Senegalin në çerekfinale të Kupës së Afrikës

Mane kualifikon Senegalin në çerekfinale të Kupës së Afrikës

06 July 2019 20:43

Sadio Mane vazhdon të jetë vendimtar edhe me kombëtaren e tij, pasi e ka kualifikuar Senegalin në çerekfinale të Kupës së Afrikës.

Kombëtarja e Senegalit ka mposhtur Ugandën me rezultat 1:0, me golin e yllit të Liverpoolit.

Mane, golin e vetëm dhe të fitores për kombëtaren e tij e realizoi në minutën e 15-të, transmeton “Sporti në KTV”.

Senegali, në çerekfinale do të takohet me befasinë e këtij edicioni, Kombëtaren e Beninit, të cilët më parë kanë eliminuar pas penalltive kombëtaren favorite të Marokut.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme