UEFA mbush arkat e Feronikelit Foto: Driton Paçarada / KD

UEFA mbush arkat e Feronikelit

29 June 2019 22:54

Përveç fitores së madhe të arritur ndaj 13-të herë kampionit të Andorrës, Santa Coloma, tre herë kampioni i elitës së futbollit të Kosovës, Feronikeli, ka mbushur arkat financiarisht.

Kampioni i sivjetmë i Superligës së Kosovës mori 260 mijë euro nga UEFA vetëm që e fitoi titullin e më të mirit, transmeton KTV.

230 mijë euro tjera i mori nga kalimi i rundit parakualifikues në Ligën e Kampionëve, dhe 280 mijë të tjera do t’i marrë si pjesëmarrës në rundin e parë të kualifikimeve të rregullta në “Champions”.

Shifra totale momentalisht është 770 mijë euro, ndërsa në rast të kalimit të kundërshtarit të radhës nga uells, The New Saints, në rundin e dytë kualifikues, Nikli do të përfitonte edhe 380 mijë euro të tjera.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme