Unitedi e Liverpooli pas Aubameyangut

Unitedi e Liverpooli pas Aubameyangut

29 June 2019 18:18

Klubi anglez, Arsenal është gati për t’i dëgjuar ofertat për Pierre Emrick Aubameyang, raportojnë mediat angleze.

Aubameyang, i cili në sezonin e kaluar shënoi 22 gola dhe e ndau këpucën e artë me Mohamed Salah dhe Sadio Mane, ka oferta nga dy ekipet angleze, Manchester Unitedi e Liverpool.

29-vjeçari i cili luajti nën urdhrat e Jurgen Kloopit, gjatë kohës kur ishte në Borussia Dortmund pos dy skuadrave angleze që po e kërkojnë janë të interesuara edhe disa klube nga Kina që janë gati të paguajnë vlerën prej 300 mijë euro në javë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme