Sport

Lippi synon ta përmirësojë Kinën me brazilianë

Lippi synon ta përmirësojë Kinën me brazilianë
 

Kina e Marcello Lippit së shpejti do të motivohet dhe mburret me repartin e sulmit, i cili do të përbëhet nga brazilianët, pasi shteti ambicioz i futbollit po kërkon me çdo kusht kualifikimin për herë të dytë në Kampionatin Botëror.

Seleksionuesi Lippi javën e shkuar i mundësoi debutimin mesfushorit anglez, Nico Yennaris, i cili u fut në historinë e Kinës si lojtari i parë i natyralizuar, transmeton Koha Ditore shkrimin e AFP-së.