Milani interesohet për Lovrenin Foto: Reuters

Milani interesohet për Lovrenin

12 June 2019 13:26

Skuadra e Milanit ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Liverpoolit, kroatin Dejan Lovren.

Lajmi është bërë i ditur të mërkurën nga mediumet italiane. Mësohet se Milani tashmë ka kontaktuar Liverpoolin për të pyetur për Lovrenin, kartoni i të cilit vlerësohet rreth 35 milionë euro, transmeton Koha Ditore.

29-vjeçari, ka gjasa të mëdha të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere, pasi edicionin e fundit ka patur minutazhë të vogël.

Ai ka regjistruar vetëm 18 paraqitje në të gjitha ndeshjet te Liverpooli. Lovren është pjesë e Liverpoolit prej vitit 2014 kur u transferua nga Southamptoni dhe deri më tani, ai ka regjistruar 170 paraqitje në të gjitha garat.

Lovren ka kontratë me Liverpoolin deri në verën e vitit 2021.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme