Zyrtare: Hazardi bashkohet me Real Madridin Foto: Reuters

Zyrtare: Hazardi bashkohet me Real Madridin

07 June 2019 21:59

Real Madridi ka konfirmuar transferimin e Eden Hazardit nga Chelsea.

Belgu ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Realin.

“Real Madridi dhe Chelsea janë pajtuar për transferimin e Hazardit. Ai do të jetë pjesë e Realit në pesë vitet e ardhshme, deri më 30 qershor 2024”, thuhet në konfirmim, transmeton Koha.net.

Si lojtar i ri i Realit, Hazardi do të prezantohet më 13 qershor.

Transferimi i tij raportohet se i ka kushtuar Real Madridit rreth 100 milionë euro.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme