Sport

Buffon pritet të transferohet te Barcelona

Foto: Reuters
 

Gianluigi Buffon ndërpreu bashkëpunimin me Paris Saint-Germain pas vetëm një sezoni të kaluar në Francë.

Për 41-vjeçarin që nuk e ka ndërmend të pensionohet ka interesim nga disa klube evropiane. Sipas medieve në Spanjë, Buffon ka nisur bisedimet me Barcelonën dhe mund të transferohet në ekipin katalanas gjatë ditëve në vijim.