Sport

Prishtina përforcohet edhe me Ahmed Januzin

 

Pas zyrtarizimit të Endrit Krasniqit, KF Prishtina është përforcuar edhe me sulmuesin Ahmed Januzi që në këtë sezon ka qenë në një formë të shkëlqyer në Superligë.

“Bisedat ndërmjet njërit prej dy sulmuesve më të mirë në Superligë dhe kryetarit Ejupi kanë qenë të gjata e jashtëzakonisht të mundimshme. Por, dëshira e madhe që të punohet sërish bashkë, ka qenë përcaktuese që Prishtina ta ketë sërish sulmuesin me shumë përvojë në petkun e saj”, thuhet në faqen zyrtare të Prishtinës.