Neymari rrezikon të mbetet jashtë kombëtares së Brazilit

Neymari rrezikon të mbetet jashtë kombëtares së Brazilit

05 June 2019 17:53

Neymar mund të mbetet jashtë Kombëtares së Barzilit, për Kupën e Amerikës, që nis me 14 korrik, për shkak të akuzave për përdhunim.

Lajmi është bërë i ditur edhe nga nënkryetari i Federatës së Futbollit të Brazilit, Fancisco Noveletto, transmeton KTV.

“Ne jemi në dijeni se ai është duke kaluar nëpër një situatë të vështirë dhe gjendja e tij psikologjike nuk qëndron mirë. Kështu, ne nuk mund të rrezikojmë të luajmë me të në këtë gjendje”, deklari Noveletto.

Vetë Neymar, ditë më parë, ka hedhur poshtë këto akuzua, duke i mohuar të gjitha.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme