Sport

Warriors triumfojnë ndaj Raptors dhe barazojnë serinë finale në NBA

Warriors triumfojnë ndaj Raptors dhe barazojnë serinë finale në NBA
 

Skuadra kampione e NBA ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në fushën e Toronto Raptors.

Ndeshja e dytë e finales së madhe të NBA, shkon në favor të Golden State Warriors të cilët arritën të triumfonin 109-104, për të barazuar serinë në 1-1.