Azpilicueta: Shpresoj që Hazard të fitojë trofe me Realin

Azpilicueta: Shpresoj që Hazard të fitojë trofe me Realin

30 May 2019 15:00

Cesar Azpilicueta shpreson që Eden Hazard të fitojë shumë trofe te klubit i tij i ardhshëm që pritet të jetë Real Madridi.

Mbrojtësi spanjoll ka thënë se do të ishte trishtuese nëse ai largohet, por thotë se ëndrra e Hazardit është Real Madridi, transmeton Koha.net.

“Ai ishte shumë i qartë me klubin dhe kjo është arsyeja se pse edhe klubi është i kënaqur me të. Kjo është një mundësi e madhe për të. Ai ka qenë i mrekullueshëm për ne dhe shpresoj se ai ende do të fitojë trofe te Real Madridi”, ka thënë Azpilicueta.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme